B Kan Grubuna Göre Beslenme

Her kan grubunun, her besin için verdiği tepki ayrıdır. Birine yararlı olan bir besin, diğer kan grubundaki kişi için o kadar da yararlı olmayabilir. Bunları göz önüne alarak, kan grubuna göre beslenme önemlidir. Böylelikle hem sağlığınızı daha iyi korursunuz, hem de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri tüketerek kilo da verebilirsiniz.

B kan grubuna dâhil kişiler, “göçebeler” olarak adlandırılırlar. Bu kişilerin dengeli beslenmeleri gerekir, yani et ve sebze dengesini iyi kurmaları gerekir.

B kan grubundaki insanlar, ılımlı, dengeli ve sakin yapıları olan insanlardır. B kan grubundaki insanlar,  A kan grubu ve 0 kan grubundakilerin özelliklerini de taşırlar. Hem A grubundakiler gibi zihinsel ve duygusal dengelere sahiptirler hem de 0 grubundakiler gibi saldırgan ve keskin fiziksel özellikleri vardır. B kan grubundaki insanların genelde empati kurma yetenekleri gelişmiş olur. Ayrıca çevresel değişiklikler yaşadıklarında bu duruma kolayca adapte olabilirler çünkü çok ılımlı ve uyumlu bir yapıları vardır.

b-kangrubu-1

 

B kan gruplarındaki insanların hem fiziksel hem de zihinsel egzersizlerin bir arada olduğu sporlar ile uğraşmaları gerekir. Örneğin yüzme, tenis, bisiklet sürme, tırmanma gibi etkinlikler B kan grubundaki insanlar için idealdir.

 

Kan grubuna göre beslenme için, B kan grubundaki insanlar et – sebze dengesini iyi kurmalı demiştik. Bu insanlar beslenme değişikliklerine kolayca uyum sağlayabilirler, vücutları beslenme değişikliklerine aşırı tepki vermez. Ancak yine de bu insanların muhakkak uzak durmaları gerek besinler vardır. B kan grubundakiler bu besinlerin aşırı tüketiminden kaçınmalıdır:

  • Kaçınılması gereken gıdalar : domates, mısır, tavuk, susam, tuzlu fıstık, mercimek, buğday ve kabuklu deniz ürünleri (midye).

B grubu, süt ve süt ürünlerinin çoğunu sindirebilen tek kan grubudur. B gruplarının şu besinleri tüketmeleri tavsiye edilir:

  • Tüketilmesi gereken gıdalar :  patates, süt ve süt ürünleri, balık, ananas, yeşik sebze ve meyveler, düşük glisemik endeksli sebzeler.

Kan grubuna göre beslenme, daha düzenli beslenmesi için önemlidir. Vücudunuzu daha iyi tanıyarak, vücudunuzun nelere ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Kan grubuna göre beslenme listeleri, size bu konuda yardımcı olabilir. Böylelikle hastalıklardan ve fazla kilolardan uzak, daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

B Kan Grubuna Göre Beslenme

Benzer Konular

Yorumlar (0)